14 Ιανουαρίου 2018

Γ Εθνική Μπάσκετ: Το πανόραμα της δωδέκατης αγωνιστικής

Α Όμιλος Νότου (12η  αγωνιστική)
ΕΑΠ-Οίαξ Ναυπλίου 64-79
Νέα Ιωνία-Καλαμάτα ’80 80-43
Κεραυνός Αιγίου-Γλαύκος 58-84
Απόλλων Σμύρνης-ΚΑΠ 77-70
Αχαγιά ’82-Ακράτα 40-67
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Έσπερος Πατρών 66-84
Ένωση Ιλίου-ΚΑΟ Μελισσίων 66-71


Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):
1. Ένωση Ιλίου 22 (10-2)
2. Οίαξ Ναυπλίου 22 (10-2)
3. Γλαύκος 22 (10-2)
4. Μελίσσια 21 (9-3)
5. Αχαγιά 20 (8-4)
6. Νέα Ιωνία 19 (7-5)
7. Ακράτα 19 (7-5)
8. Έσπερος Πατρών 18 (6-6)
9. Κεραυνός Αιγίου 18 (6-6)
10. Απόλλων Σμύρνης 17 (5-7)
11. ΚΑΠ 17 (5-7)
12. ΕΑΠ 14 (2-10)
13. Καλαμάτα ’80 13 (1-11)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 12 (0-12)
14η αγωνιστική (21/1):
Οίαξ Ναυπλίου – Ν. Ιωνία
Καλαμάτα ’80 – Ενωση Ιλίου
Γλαύκος – ΕΑΠ
ΚΑΠ – Κεραυνός Αιγίου
Ακράτα – Απόλλων Σμύρνης
Εσπερος Πατρών – Αχαγιά 82
Μελίσσια – Ολυμπιάδα Ασσου/Λεχαίου

Τα φύλλα αγώνα:
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 80-43
Διαιτητές: Ντάνος-Πίπλιος
Δεκάλεπτα: 17-12, 38-17, 59-29, 80-43
Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρετέρης 2, Καραθανασόπουλος 8 (2), Βασιλακάκης, Καραθανασόπουλος Αλ. 10 (1), Γεωργίου Φ. 9 (3), Μαυρίδης 3, Λαμπρόπουλος, Λίτσιος 8, Σιούτης 15 (3), Κανελλόπουλος 19 (2), Καλασούντας 4, Γεωργίου Γ. 8 (2)
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου 4, Πετρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 4, Πατικόπουλος 2, Μπάζιος 10 (1), Βούλγαρης 21, Μπουγάς, Αρώνης, Φραγκέας
ΕΑΠ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  64-79
Δεκάλεπτα
: 10-17, 22-32, 39-43, 64-79
Διαιτητές: Ασημακάκη-Καββαδάς
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Φωτιάδης 13, Παπαδόπουλος 2, Σαρικάς 20 (4), Τσουλέας 10 (1), Καλπακής 3 (1), Καραϊσκάκης 2, Κάντας 2, Χουλιάρας 4, Δούρος 5 (1), Κυριακίδης 3 (1), Κουμάκης.
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 2, Μπουρής 3 (1), Πελεκάνος 13, Παπαντωνίου 3, Γεωργιάδης 14, Φρουσκλιάς 14 (1), Ευστρατίου 5, Μπουρτσουκλής 17 (1), Μπιτινής 2, Ψάλτου 6 (1).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 58-84
Δεκάλεπτα
: 11-18, 21-43, 42-63, 58-84
Διαιτητές: Λογοθέτης-Γεράνιος
Κερυανός Αιγίου (Αρβανίτης): Νταβαντζής, Αγγελόπουλος, Σωτηρόπουλος 2, Χριστοδουλόπουλος 13 (1), Θ. Μουρίκης, Ν. Μουρίκης 3 (1), Τριανταφυλλόπουλος, Σταθακόπουλος 6 (1), Λιγνός 9 (3), Λαδικός 5 (1), Καραγιάννης 10, Οικονομόπουλος 10 (1).
Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 18 (3), Χονδρογιάννης 3 (1), Εφέπουλος 6, Λαμπρόπουλος 23 (1), Σακελλαρόπουλος 5 (1), Σταυράκης 8 (2), Δίπλαρος 4, Κάλλης 3 (1), Πελεκούδας 6, Τεσκλένης, Σπυράκος 8.
ΑΧΑΓΙΑ ’82 – ΑΚΡΑΤΑ  40-67
Δεκάλεπτα
: 11-20, 21-36, 34-50, 40-67
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 3, Σταμόπουλος 5, Δουλγεράκης, Νικολάου 7 (1), Γατσούλης 3 (1), Χρυσανθόπουλος 3, Χαμηλός, Λαμπρόπουλος 2, Δαβάνης 10, Οικονομόπουλος 7.
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιόβας, Λάφης 6, Βασιλάτος, Γκούρβελος, Κατωπόδης 2, Θανόπουλος 15 (1), Καλεμτζάκης, Τσότσος 2, Οικονομόπουλος, Μαλλής 10 (1), Λυμπέρης 10, Βεσκούκης 22 (2).
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ  66-71
Δεκάλεπτα
: 13-22, 29-39, 50-52, 66-71
Διαιτητές: Πολυχρόνης – Τσολάκος
Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 19 (2), Μπέλλας Γ. 10 (3), Σκαλωμένος 3, Φουντάς 6 (1), Πανουσόπουλος Θ. 2, Μπολάτογλου 2, Μπέλλας Οδ. 15, Πανουσόπουλος Κ. 1, Μανταλβάνος 2, Βαρσαμούλης 6, Μαγιντόμπε, Χαραλάμπους.
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Τζωρτζόπουλος 11, Βαρθακοκοίλης 7 (1), Βούλγαρης 19 (3), Κοντός Α. 8, Κυπαρίσης 5 (1), Ζηρός 4, Καλογερόπουλος 4, Παλλάντζας 4 (1), Καραχάλιος 4, Τζέμης 5, Κύριος, Κοντός Γ.

==============================================================
Β Όμιλος Νότου (12η  αγωνιστική)
ΒΑΟΛ Χίου-Έσπερος Καλλιθέας 91-80
Πεντέλη-Άρης Νίκαιας 78-71
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Λοκρός Αταλάντης 93-73
ΟΦΗ-Ερμής Σχηματαρίου 76-48
Νίκη Αμαρουσίου-Έσπερος Λαμίας 82-84
ΑΕΕ Παναγίτσας-Άρης Πετρούπολης 84-81
Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):
1. Έσπερος Καλλιθέας 20 (9-2)*
2. Πεντέλη 20 (9-2)*
3. Ερμής Σχηματαρίου 19 (8-3)*
4. Έσπερος Λαμίας 19 (8-3)*
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 18 (7-4)*
6. ΒΑΟΛ Χίου 17 (6-5)*
7. Λοκρός Αταλάντης 17 (6-5)*
8. ΟΦΗ 17 (6-5)*
9. ΑΕΕ Παναγίτσας 15 (3-9)
10. Άρης Νικαίας 14 (3-8)*
11. Νίκη Αμαρουσίου 13 (3-8)*
12. ΑΟΚ Χανιά 14 (3-8)*
13. Άρης Πετρούπολης 13 (2-9)*
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

13η αγωνιστική (21/1):
Έσπερος Καλλιθέας – ΑΟΚ Χανιά
Αρης Νικαίας – ΒΑΟΛ Χίου
Λοκρός Αταλάντης – Πεντέλη
Ερμής Σχηματαρίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Εσπερος Λαμίας – ΟΦΗ
Αρης Πετρούπολης – Νίκη Αμαρουσίου
Ρεπό: ΑΕΕ Παναγίτσας

Τα φύλλα αγώνα:
ΒΑΟΛ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 91-80
Δεκάλεπτα
: 27-19, 49-37, 74-56, 91-80.
Διαιτητές: Μακρόπουλος – Λαμπρίρης.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης): Σαμιώτης 6(1), Μπουμπάρης 7, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 8, Βούτας 9(1), Αγγελίδης 18, Καραφαντής, Τσουρής 19(3), Νακόπουλος 3, Τροβάς 11(3), Γεωργαντάς, Κωνσταντινάκος 8(2).
Εσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης – Γράψας): Αγγελόπουλος 2, Καραγιαννίδης 7(1), Χατζηκίδης 13(2), Καρλάφτης 14(3), Ν. Χαρούνι 4, Κατσούρης, Κρητικός 7(1), Βλασσόπουλος 12(2), Κ. Χαρούνι 14, Καράμπελας, Βάρσος 7(1).
ΟΦΗ – ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 76-48
Δεκάλεπτα
: 18-5, 40-27, 56-39, 76-48
Διαιτητές: Ζιώγας-Τηγάνης
ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 8, Μαϊστρέλης 3, Τσερκιτζόγλου 3, Τσιλόγλου, Καράλης 20, Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 20, Βασιλειάδης 7, Χριστάκης, Πάλλης 7, Κυρίτσης 3.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζίμπρας, Πανταζής 11, Θωμάς 3, Γκρινιάρης 13, Κολοβός 3, Κώνστας,3 Αγγελέτος 2, Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 2, Σπηλιώπουλος 4, Λουκάς, Μαρμαρινός 7.
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 78-71
Δεκάλεπτα
: 16-23, 18-17,23-11,21-20
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Παπαδόπουλος Χρ.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης, Κιτσούλης): Παπανδρέου 13, Νάσσης, Γεωργακόπουλος 7 (2), Λίτσος10 (2), Νιφόρας, Κωνσταντάκος 3 (1), Ντάλλης 7 (1), Πορτελάνος, Μουλάς 9 (1), Μπίγγος 8 (1), Σαλτουρίδης 8, Μαλούκος 15.
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος, Κακιάς): Καρυπίδης 18 (1), Στογιάνοβιτς 16 (3), Καννάς 5 (1), Κοροπούλης 9 (1), Γαλίτης, Κόλλιας 8, Καπετάνιος 2, Δρίβας 3 (1), Βλάμης.
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 84-81
Δεκάλεπτα
: 28-24, 49-41, 60-64, 84-81
Διαιτητές: Χατζημάρκος-Καρανικόλα.
ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 15 (3), Καρβούνης 10 (1), Μπέλλος, Αδαμόπουλος 12 (2), Θεοδωρόπουλος, Μαντζάκος, Περσίδης 1, Τσακός, Γκιζογιάννης 27 (2), Χοτζάλι, Δρακάκης 4, Σβορώνος 13 (3).
Αρης Πετρούπολης (Γαλλαίος): Μόκκας 21 (2), Βενιτουράκης 6 (2), Χανιάς-Πανταζής 4, Κουλούρης 6, Κούτρας, Μακρυγιάννης, Μπούτρης 14, Γιατράκος 13 (1), Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλη 17, Σταύρος.

=========================================================================

Α Όμιλος Βορρά (12η  αγωνιστική)
Φίλιππος Βέροιας – Νικόπολη Πρέβεζας 86-68
Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών 68-74
Ίκαροι Τρικάλων – Ιωνικός Ιωνίας 74-72
Εύαθλος – Ζέφυρος 78-58
ΓΕ Αγρινίου – ΑΟΚ Βέροιας 69-71
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πτολεμαΐδα 87-72
Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):
1. Φαίακας Κέρκυρας 20 (9-2)*
2. Φίλιππος Βέροιας 20 (9-2)*
3. ΑΓΣΙ 19 (7-5)
4. Πρωτέας Γρεβενών 18 (7-4)*
5. Νίκη βόλου 18 (7-4)*
6. Νικόπολη Πρέβεζας 17 (6-5)*
7. Ζέφυρος 16 (5-6)*
8. Ίκαροι Τρικάλων 16 (5-6)*
9. Εύαθλος 15 (4-7)*
10. ΑΟΚ Βέροιας 15 (4-7)*
11. Ιωνικός Ιωνίας 15 (4-7)*
12. Πτολεμαΐδα 14 (3-8)*
13. ΓΕ Αγρινίου 13 (2-9)*

13η αγωνιστική (21/1):
Νικόπολη Πρέβεζας – Φαίακας Κέρκυρας
Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας
Ιωνικός Ιωνίας – Νίκη Βόλου
Ζέφυρος – Ίκαροι Τρικάλων
ΑΟΚ Βέροιας – Εύαθλος
Πτολεμαΐδα – ΓΕ Αγρινίου
Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τα φύλλα αγώνα:
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡ. 86-68
Δεκάλεπτα
: 24-21, 39-39, 63-52, 86-68
Διαιτητές: Φουτζήλας και Πράττος
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Μόρας 6, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 4, Τσιακλαγκάνος 7(1), Μαρκόπουλος 1, Καβαργύρης, Κόθρας 15(2), Παραπούρας 9(3), Σουτζόπουλος 27(2), Κάνταρκος 17(1)
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Βαγενάς 11(1), Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 6(2), Σταμούλης, Κακιούζης 15(2), Παπαμιχαήλ 2, Γεωργάκης 2, Νίκας 7(1), Μακρόπουλος 8, Μπάλλας 17.
ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 69-71
Δεκάλεπτα
: 15-13, 26-29, 49-46, 69-71
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Ελ Ανύ
ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Μπεκατώρος, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 9(1), Λιόκαυτος, Μπαρούχας 24(1), Σαπλαούρας 3(1), Μπόσμος 12, Τσώλος, Δάρλας 10(1), Βασιλείου 11, Βούλγαρης
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 7(2), Γκανάς 3(1), Βλάχος 12(1), Μαυρίδης 21(2), Γιαννόπουλος 2, Ντουλαβέρης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 16(3)

=========================================================================

Β Όμιλος Βορρά (12η  αγωνιστική)
Αστέρας Σίνδου – Κένταυρος Καλλικράτειας 78-56
ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής  72-70
Πολύγυρος – Ευκαρπία 84-79
Μακεδονικός – ΜΕΝΤ 90-86
ΓΣ Ελευθερούπολης – Απόλλων Καλαμαριάς 94-71
ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Ν. Σκοπού 83-53
Αίας Ευόσμου – Μαντουλίδης 77-63

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):
1. ΓΣ Ελευθερούπολης 23 (11-1)
2. Μακεδονικός 22 (10-2)
3. Πολύγυρος 22 (10-2)
4. Αίας Ευόσμου 20 (8-4)
5. ΧΑΝΘ 19 (7-5)
6. ΜΕΝΤ 19 (7-5)
7. ΓΑΣ Κομοτηνή 19 (7-5)
8. Απόλλων Καλαμαριάς 18 (6-6)
9. Ευκαρπία 17 (5-7)
10. Αστέρας Σίνδου 16 (4-8)
11. Μαντουλίδης 16 (4-8)
12. ΑΕ Κομοτηνής 16 (4-8)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 13 (1-11)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 12 (0-12)

13η αγωνιστική (21/1):
Κένταυρος Καλλικράτειας – ΧΑΝΘ
ΓΑΣ Κομοτηνής – Αίας Ευόσμου
Ευκαρπία – Αστέρας Σίνδου
ΜΕΝΤ-Πολύγυρος
Απόλλων Καλαμαριάς – Μακεδονικός
Ορφέας Νέου Σκοπού – Ελευθερούπολη
Μαντουλίδης –  ΑΕ Κομοτηνής

Τα φύλλα αγώνα:
ΧΑΝΘ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ  72-70
Δεκάλεπτα
: 15-19 27 -27, 50-43 72-70
Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 6 , Ακεψιμαίδης 20(3), Ελευθεριάδης, Ζιάκας 3 , Θωμαίδης 2 , Γεωργάκης 17 (1), Πέτροβιτυς 17 (3), Ζαμπάκης 7 (2), Κωστίκας, Μακούλης
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Σαββίδης 5 (1), Σκέμπης 4, Αθανασίου 2, Λεχούδης 9(1), Χατζηδημητρίου 13, Σιμάκης 19, Αλάσκας , Βελή 12(3), Χαλίλ 6, Μαρκογιάννης.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 
© www.contragoal.com