29 Απριλίου 2018

Γ Εθνική Μπάσκετ: Το πανόραμα της ‘’23ης’’ αγωνιστικής

Ά Όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
Οίαξ Ναυπλίου-Απόλλων Σμύρνης 85-45
Νέα Ιωνία-Κεραυνός Αιγίου 79-71
Καλαμάτα ’80-ΕΑΠ 63-55
Γλαύκος-Αχαγιά ’82 64-59
ΚΑΠ-Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 96-68
Ακράτα-Ένωση Ιλίου 57-80
Έσπερος Πατρών-Μελίσσια 74-69 (62-62 κ.α.)


Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):
1. Οίαξ Ναυπλίου 43 (20-3)
2. Γλαύκος 42 (19-4)
——————————————–
3. Ένωση Ιλίου 41 (18-5)
4. Αχαγιά ’82 41 (18-5)
5. Ακράτα 37 (14-9)
6. Μελίσσια 36 (13-10)
7. Έσπερος Πατρών 36 (13-10)
8. ΚΑΠ 34 (11-12)
9. Κεραυνός Αιγίου 33 (10-13)
——————————————–
10. Απόλλων Σμύρνης 32 (9-14)
——————————————–
11. Νέα Ιωνία 32 (9-14)
12. ΕΑΠ 27 (4-19)
13. Καλαμάτα ’80 25 (2-21)
14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 24 (1-22)
24η αγωνιστική (6/5):
Κεραυνός Αιγίου-Οίαξ Ναυπλίου
ΕΑΠ-Νέα Ιωνία
Μελίσσια-Καλαμάτα ’80
Απόλλων Σμύρνης-Γλαύκος
Αχαγιά ’82-ΚΑΠ
Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου-Ακράτα
Ένωση Ιλίου-Έσπερος Πατρών

Τα φύλλα αγώνα:
ΓΛΑΥΚΟΣ-ΑΧΑΓΙΑ ’82 64-59
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δημόπουλος.
Δεκάλεπτα: 17-19, 33-27 (ημ.), 52-43, 64-59.
Γλαύκος (Βουρνάς): Χονδρογιάννης 7 (1), Κάλλης 3, Β. Λαμπρόπουλος 13 (2), Νιφόρας 6, Αγγελόπουλος 21, Σταυράκης, Σπυράκος 3, Τσεκλένης 11 (1), Σακελλαρόπουλος.
Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Σταμόπουλος 3, Χαμηλός 5, Μοσχοβάκης 17, Οικονομόπουλος 2, Δαβάνης 13 (βασική 5άδα), Γατσούλης 8 (1), Νικολάου 5, Χρυσανθόπουλος 2, Π. Λαμπρόπουλος 4.
ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 85-45
Διαιτητές
: Κρεσταινίτης – Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 14-16, 40-27. 60-32, 85-45.
Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 2, Μπόυσι 11(1) , Μπουρής 16 (2), Πελεκάνος 10, Παπαντωνίου 1, Τσούχλης , Γεωργιάδης 13, Φρουσκλιάς 17 (2), Ευστρατίου 9, Μπουρτσουκλής , Ψάλτου 6.
Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 2, Μπίτσικας 8 (2), Πρισκομάτης 17 (3), Καραμπάς 4 (1), Πρόφκα, Οικονομόπουλος 10 (2), Ανδρεόπουλος 4, Δρόσος.
ΑΚΡΑΤΑ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 57-80
Διαιτητές: Νάστος-Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-19, 30-46, 44-63, 57-80
Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιόβας, Λάφης 7, Κατωπόδης 8, Καλεμτζάκης 10 (1), Τσότσος 8, Οικονομόπουλος, Μαλλής 3, Λυμπέρης 7 (1), Βεσκούκης 14 (2)
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 17 (1), Μπέλλας Γ. 9 (2), Σκαλωμένος 6, Φουντάς 9 (1), Πανουσόπουλος Θ., Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε 3 (1), Μπέλλας Ο. 10, Πανουσόπουλος Κ. 8, Μανταλβάνος 12, Θωμόπουλος 3 (1)
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 74-69 (κ.α. 62-62)
Διαιτητές
: Κουτσοδήμος και Τσιμπούρης.
Δεκάλεπτα: 13-14, 23-28, 38-46, 62-62, 74-69 (παρ.).
Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 4, Φραντζής 17 (3), Σερέτης 3, Λαμπρόπουλος 3 (1), Ροκανάς 8 (2), Ζαφείρης 17 (3), Βύρλας 9, Καλογιάννης, Νάτσκος, Σκόνδρας 6, Αγγελόπουλος 7.
Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 8 (2), Ξηρός 4, Βούλγαρης 9 (2), Κυπαρίσης 4, Βαθρακοκοίλης, Καλογερόπουλος 2, Παλάντζας 13 (3), Καραχάλιος 16 (1), Τζέμης 5, Σπυριδάκης 6.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80-ΕΑΠ 63-55
Διαιτητές: Γαρινή-Τζίμης.
Δεκάλεπτα: 14-18, 29-33, 44-42, 63-55.
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Μεντής 3, Πετρόπουλος, Φραγκέας 10, Χατζής 6 (2), Μπάζιος 8, Κοντόπουλος 19 (2), Βούλγαρης 14, Σκοπέτος 3 (1).
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Σαρίκας 23 (1), Δούρος 2, Κυριακίδης 2, Φωτιάδης 12, Ζαβέρδας, Παπαδόπουλος 8, Τσουλέας 2, Χουλιάρας 6 (1).
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 79-71
Διαιτητές: Φάκαρος-Ντάνος.
Δεκάλεπτα: 16-14, 34-33, 58-49, 79-71.
Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 11 (3), Καραθανασόπουλος 9, Μαυρίδης 2, Γεωργίου 2, Λαμπρόπουλος 2, Λίτσιος 35 (3), Σιούτης 10 (3), Γεωργίου 8 (2).
Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 15 (5), Φωτίου 4, Ζυγάς 2, Μαναβόπουλος 15, Γκόβας 14 (3), Καραγιάννης 4, Γκιζόγιαννης 17 (1).

Β Όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
Έσπερος Καλλιθέας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 83-72
ΑΟΚ Χανιά-Πεντέλη 61-82
Άρης Νικαίας-ΟΦΗ 77-68
Λοκρός Αταλάντης-Νίκη Αμαρουσίου 78-77
Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕ Παναγίτσας 71-58
Έσπερος Λαμίας-Άρης Πετρούπολης 93-69
Ρεπό: ΒΑΟΛ Χίου

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):
1. Έσπερος Καλλιθέας 38 (17-4)*
2. Έσπερος Λαμίας 37 (16-5)*
——————————————–
3. Πεντέλη 36 (15-6)*
4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 35 (14-7)*
5. Ερμής Σχηματαρίου 34 (13-8)*
6. Λοκρός Αταλάντης 34 (13-8)*
7. ΟΦΗ 31 (10-11)*
8. Άρης Νικαίας 30 (9-12)*
9. ΒΑΟΛ Χίου 30 (9-12)*
——————————————–
10. Νίκη Αμαρουσίου 28 (7-14)*
——————————————–
11. ΑΕΕ Παναγίτσας 28 (6-16)
12. ΑΟΚ Χανιά 28 (6-16)
13. Άρης Πετρούπολης 23 (3-18-1 μηδ.)
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους
24η αγωνιστική (6/5):
Πεντέλη-Έσπερος Καλλιθέας
ΒΑΟΛ Χίου-ΑΟΚ Χανιά
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Άρης Νικαίας
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης
Νίκη Αμαρουσίου-Ερμής Σχηματαρίου
ΑΕΕ Παναγίτσας-Έσπερος Λαμίας
Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

Τα φύλλα αγώνα:
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ-ΠΕΝΤΕΛΗ 61-82
Διαιτητές: Κοτσίρης-Λαμπίρης
ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Αράπης 12 (2), Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 3 (1), Σαράντης 6, Μπαγάκης, Πούρος 2, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης 5, Αδοντάκης 10, Τασιούδης 10, Παπαδάκης 3 (1).
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 10, Μάντζιος 2, Γεωργακόπουλος 8, Λίτσο 15 (4), Αποστολόπουλος 5 (1), Κωνσταντάτος, Νάσσης-Ντάνιας 3 (1), Νιφόρας 2, Μούλας, Μπίγκος 11, Σαλτουρίδης 10, Μαλούκος 16.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 93-69
Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας.
Δεκάλεπτα: 20-19, 46-41, 69-53, 93-69.
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 2, Μπερτσιμάς, Σέττος 16 (2), Πάππος 13 (1), Ρουμελιώτης 5 Μαντζούκας, Φύκας 28 (5), Παπαργυρόπουλος 17 (1), Φούντας, Δαχρετζής 2, Κατράνας 10 (2), Παπανικολάου.
Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 14 (2), Βενιτουράκης, Γλύκος 3 (1), Κουλούρης 21 (3), Σασώνης 2, Μπούντρης 7, Κυρίτσης, Μπέλη 16, Γιαννακόπουλος, Γιατράκος 6.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 71-58
Διαιτητές: Πλιάκας-Τηγάνης.
Δεκάλεπτα: 25-11, 40-24, 55-43, 71-58.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 14, Θωμάς 5, Γκρινιάρης 16 (1), Λούκας, Κώνστας, Φλώτσιος 12 (1), Κουτής, Αγγελέτος 7 (1), Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 4, Σπηλιώπουλος 13 (1).
ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές, Καρβούνης 4, Σπύρου, Μούντριχας, Θεοοδωράκος 13 (2), Μαντζάκος, Ντουζίδης, Μπέλλος 2, Γκιζόγιαννης 12, Χοτζάλι, Δρακάκης 6, Σβορώνος 21 (5).
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 78-77
Διαιτητές: Καμίτσος-Ασημακάκη.
Δεκάλεπτα: 25-17, 46-38, 66-58, 78-77.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 2, Μπόλματης 6 (2), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 11 (1), Σάκοτα 20, Μάτος Αν., Μάτος Αγγ. 17 (5), Ρετσινάς 2.
Νίκη Αμαρουσίου (Καλλιώρας): Τσεκίνης 5 (1), Δαμάς 10 (2), Μιχαλάκης, Σταμάτης 17 (3), Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 29, Πολυμενάκος, Σκούταρης, Κουκάκης 4, Ντέντα 12 (1).
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΟΦΗ 77-68
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-18, 46-38, 64-53, 77-68
Αρης Νικαίας (Ζερβουδάκος): Καρυπίδης 16 (1), Στογιάνοβιτς 6, Κοροπούλης 6 (2), Θαλασσινός 7 (1), Γαλίτης, Κόλλιας 12, Καπετάνιος 5, Δρίβας 12 (2), Χατζόπουλος 5 (1), Βλαμης.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 3, Κριθινάκης 7 (1), Τσερκιτζόγλου, Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 7 (1), Βασιλειάδης 4, Χρηστάκης, Σταράκης 1, Τσίλογλου, Πάλλης 29.

Α Όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
Νικόπολη Πρέβεζας-Ικαροι Τρικάλων 63-55
Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου 75-69
Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος Πολυκάστρου 67-64
Ιωνικός Ιωνίας-ΓΕ Αγρινίου 86-64
Ζέφυρος-ΑΓΣ Ιωαννίνων 57-67
ΑΟΚ Βέροιας-Πτολεμαΐδα 75-58
Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):
1. Φίλιππος Βέροιας 39 (18-3)*
2. Φαίακας Κέρκυρας 39 (17-5)
——————————————–
3. Νίκη Βόλου 35 (14-7)*
4. Πρωτέας Γρεβενών 34 (13-8)*
5. Ζέφυρος 33 (12-9)*
6. Νικόπολη Πρέβεζας 32 (11-10)*
7. ΑΓΣΙ 32 (10-12)
8. Εύαθλος 31 (10-11)*
9. ΑΟΚ Βέροιας 30 (9-12)*
10. Ιωνικός Ιωνίας 30 (9-12)*
——————————————–
11. Ίκαροι Τρικάλων 30 9-12)*
12. Πτολεμαΐδα 25 (3-19)
13. ΓΕ Αγρινίου 24 (3-18)*
(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους
24η αγωνιστική (6/5):
Νίκη Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας
Φίλιππος Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας
Ίκαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών
Εύαθλος-Ιωνικός Ιωνίας
ΓΕ Αγρινίου-Ζέφυρος
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας
Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδας

Τα φύλλα αγώνα:
ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 63-55
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 19-20, 33-37, 46-44, 63-55
Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 16, Αργυρός 6, Σουλιώτης 3, Μίχος, Σταμούλης 1, Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης 10, Νίκας 5, Μακρόπουλος 18, Ρέμπης
Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κορδέας, Φουντάς Ζ., Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 12, Μέξης 2, Χατζής 2, Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 5, Φουντάς Γ. 21

Β  Όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
Κένταυρος Καλλικράτειας-Μακεδονικός 60-84
ΧΑΝΘ-Πολύγυρος 85-72
ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου 72-76
Ευκαρπία-ΓΣ Ελευθερούπολης 77-89
ΜΕΝΤ-ΑΕ Κομοτηνής 93-77
Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου 62-76
Ορφέας Νέου Σκοπού-Μαντουλίδης 57-95

Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):
1. ΓΣ Ελευθερούπολης 44 (21-2)
2. Μακεδονικός 42 (19-4)
——————————————–
3. Πολύγυρος 39 (16-7)
4. ΜΕΝΤ 38 (15-8)
5. ΧΑΝΘ 37 (14-9)
6. Αίας Ευόσμου 37 (14-9)
7. ΠΣ Ευκαρπίας 36 (13-10)
8. ΓΑΣ Κομοτηνή 35 (12-11)
9. Απόλλων Καλαμαριάς 35 (12-11)
10. Μαντουλίδης 33 (10-13)
——————————————–
11. Αστέρας Σίνδου 31 (8-15)
12. ΑΕ Κομοτηνής 27 (4-19)
13. Κένταυρος Καλλικράτειας 26 (3-20)
14. Ορφέας Νέου Σκοπού 23 (0-23)
24η αγωνιστική (6/5):
Πολύγυρος-Κένταυρος Καλλικράτειας
Αστέρας Σίνδου-ΧΑΝΘ
Μαντουλίδης-ΓΑΣ Κομοτηνή
Μακεδονικός-ΠΣ Ευκαρπίας
ΓΣ Ελευθερούπολης-ΜΕΝΤ
ΑΕ Κομοτηνής-Απόλλων Καλαμαριάς
Αίας Ευόσμου-Ορφέας Νέου Σκοπού

Τα φύλλα αγώνα:
ΜΕΝΤ-ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 93-77
Διαιτητές
: Ζαχαριάδης-Λάλλα
Δεκάλεπτα: 21-22, 44-46, 69-56, 93-77
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Αμπατζάς 2, Παπαδόπουλος Π. 8, Μιχαηλίδης 23(4), Μπουραζάνης 4, Καρανώτας 9(1), Παπαδόπουλος Α. 14(1), Κάππος 2, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν, Γιαννούλης 27, Κούρκουλας 2, Βελέντζας 2.
ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Καραμανλής 6, Καραμπίνης 4, Μαγούλας 15(2), Κυφωνίδης 25(4), Φωτάκης, Σπέντζος 17(1), Θεοδωρίδης 4, Παπαδόπουλος 6(2).
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 72-76
Διαιτητές: Δημάδης-Γιαννούλης Αν.
Δεκάλεπτα: 23-19, 41-45, 56-55, 72-76
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Τσορμπατζόγλου, Μπορμπίδης, Σκεμπή 8(1) Αθανασίου, Λεχούδης 19, Χατζηδημητρίου 6, Γιωτόπουλος 10(2) Σιμάκης 24(2), Παλάσκας, Μπίτατζης 1, Χαλίλ Καδίρ 4.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 8(1), Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης 5, Μπίλιος 3, Αγραφιώτης 19(3), Μησιρλόγλου 11(3) Ιατρίδης 2, Ακριτίδης 7, Σπουργίτης 2.
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 77-89
Διαιτητές: Παζώλης-Λελούδας
Δεκάλεπτα: 21-27 36-44, 55-68, 77-89
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς, Γκαβέζος Αρ. 5, Γαϊτάνης 8(2), Ρεδάρης , Κολώτσιος Αλ 22(4), Ουλουσίδης 16(2), Κόκκουρας 6, Κιούρκας 7(1), Γκαβέζος Αντ 13
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Στυλίδης 28(2), Γαϊτανίδης, Μασάδης 8(1), Θεοδωράκος 23(7), Απαζίδης 2, Μανάκας 24, Ιωάννου, Βοϊβατόπουλος 2.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 
© www.contragoal.com