22 Απριλίου 2018

Β Εθνική Μπάσκετ: Το πανόραμα της ‘’26ης’’ αγωνιστικής

Όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα 26η αγωνιστική
Παγκράτι-Ιπποκράτης Κω 89-81
ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 55-65
Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός 79-61
Κορωπί-Πανελευσινιακός 85-73
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ιωνικός Νικαίας 75-108
ΕΦΑΟΖ-Δάφνη Δαφνίου 69-79
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτωνας 84-77
Ηράκλειο-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 71-77


Βαθμολογία (σε 26 αγώνες):
1. Ιωνικός Νικαίας 51 (25-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 46 (20-6)
————————————————–
3. Ιπποκράτης Κω 44 (18-8)
4. Τρίτων 41 (15-11)
5. Πανερυθραϊκός 40 (14-12)
6. Πρωτέας Βούλας 39 (13-13)
7. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 39 (13-13)
8. Ηράκλειο 38 (12-14)
9. Παγκράτι 37 (11-15)
10. ΚΑΟΚ 37 (11-15)
11. Δάφνη Δαφνίου 37 (11-15)
12. Κηφισιά 36 (10-16)
————————————————–
13. Κορωπί 35 (9-17)
14. Πανελευσινιακός 35 (9-17)
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 35 (9-17)
16. ΕΦΑΟΖ 34 (8-18)
Επόμενη αγωνιστική (27η, 29/4):
Ιπποκράτης Κω – ΚΑΟΚ
Ν. Κηφισιά – Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός – Πανερυθραϊκός
Ικαρος Ν. Σμύρνης – Παγκράτι
Ιωνικός Νικαίας – Ηράκλειο
Δάφνη Δαφνίου – Μάνδρα/Νικηφόρος
Τρίτων – ΕΦΑΟΖ
Κορωπί – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Τα φύλλα αγώνα:
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 89-81
Τα δεκάλεπτα : 27-26, 45-46, 71-62, 89-81
Διαιτητές: Λιότσιος- Μαντήλας
Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας, Καυκής 23(2), Γιαννίκος 3(1), Γεωργοπαπαδάκος 35(3), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς, Χριστόπουλος 5(1), Ξιούρας, Μπένος 19, Φάσουρας 2.
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20, Τρύπας 2, Ονάσογλου 6(2), Σκούφης, Καταβαίνης 3(1), Ασημακόπουλος 12, Λεκάκης 12(1), Χαρίσης 13(3), Τσακαλέρης 13.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 79-61
Δεκάλεπτα : 28-18,45-36,64-56,79-61
Διαιτητές : Καραβίτης, Μηλαπίδης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής) : Αγγελόπουλος 14 , Βαρδαβας,  Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 26, Μόρφης 3(1) , Μπάλας,  Τοπάλης , Καματερός 4, Γάργαλης 14(3) , Αυγενικός 12(1) , Ματσάγγος 1 , Λάτσης.
Πανερυθραικός (Χουχουλής-Νούσης) : Κωνσταντινόπουλος , Στεργίου, Καλλιανιώτης 6(2) , Μπακοδήμος , Τσακίρης 5(1) , Σκάνδαλος 12(1) , Γιαουρτόγλου 10(2) , Τσικόπουλος , Λέπουρης , Αντωνίου 9(3) , Μακρόπουλος 8 , Σταθόπουλος 11(2).

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 85-73
Δεκάλεπτα : 19-16, 45-41, 59-54, 85-73
Διαιτητές : Αποστολίδης Β-Σκαλτσής
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 11 (1), Μπουρδάνος 11 (3), Γκοντόπουλος 9 (1), Αγόρης 2, Σιμιτζής 16 (4), Σπανός 15 (2), Μαλτέσιος 7, Παπαθεοδώρου, Πετς 14 (2).
Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης) : Αβραμίδης 23 (1), Νικολόπουλος 11 (2), Κελαϊδής 15 (3), Ζούμπος 2, Τζιάλλας 2, Στέφος 10, Φωτόπουλος 5 (1), Μαντζιώρης 5 (1).

ΓΣ ΜΑΔΝΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 75-108
Δεκάλεπτα: 20-30, 38-58, 56-80, 75-108
Διαιτητές : Φραγκούλη-Πολυχρόνης
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Στρατικόπουλος): Τζιβελέκας 18, Κοτσοπουλος 1, Παπανικολάου 4, Γούσουλας 16, Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Γκαϊτάσοφ 10(3), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 7, Βαφιάς 8(2), Ψυλέας 4.
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Καράμπουλας 24(3), Βουγιούκας 16 (10 ριμπ.) Πετροδημόπουλος 3, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 4(1), Βασιλόπουλος 22(5 τριπ., 12 ασ.), Κανονίδης 19(1), Λεκάκης 2, Κατούφας 10(1), Βασιλόπουλος Θοδ., Παπαδόπουλος 5(1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 71-77
Δεκάλεπτα: 15-16, 32-35, 47-61, 71-77
Ηράκλειο (Μακράκης): Αλεξάκης, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 16 (3), Λιανός 22 (1), Πρωτογεράκης 6, Καλατζής 3 (1), Χάλαρης 8, Παπαδάκης 3, Στιβακτάκης, Λάκκας 13, Πετράκης.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας ): Γοργόνης 6, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 5 (1), Γραμματικός 21 (5), Σπυρόπουλος, Βούζας 19 (2), Σπυρόπουλος, Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 8 (2), Μιχαλόπουλος 4, Ανέστης, Ζούκας 8, Δαρμόγιαννης 2.

Όμιλος Βορρά
Τα αποτελέσματα 26η αγωνιστική
Φάρσαλα-ΧαρίλαοςΤρικούπης 62-80
Στρατώνι-Χαλκηδόνα 69-73
Ασπίδα Ξάνθης-Γέφυρα 53-67
Ερμής Λαγκαδά-Πευκοχώρι 59-64
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ελίμεια 79-72
Αγρίνιο-Καβάλα 66-62
Ανατόλια-Τιτάνες Παλαμά 108-74
Ρεπό : Ίκαροι Σερρών

Η Βαθμολογία (σε 26 αγώνες):
1. Χαρίλαος Τρικούπης 45 (20-5)
2. Καβάλα* 43 (19-5)
——————————————-
3. Πευκοχώρι* 42 (18-6)
4. Ίκαροι Σερρών* 41 (17-7)
5. Ανατόλια* 40 (16-8)
6. Στρατώνι 39 (14-11)
7. Αγρίνιο* 38 (14-10)
8. Ερμής Λαγκαδά* 36 (12-12)
9. Φάρσαλα 36 (11-14)
10. Μαχητές Δόξα Πεύκων* 35 (11-13)
11. Γέφυρα* 33 (9-15)
12. Χαλκηδόνα 33 (8-17)
——————————————-
13. Ασπίδα Ξάνθης* 31 (7-17)
14. Ελίμεια* 29 (5-19)
15. Τιτάνες Παλαμά* 25 (1-23)
*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη αγωνιστική (26η, 29/4):
Χαρίλαος Τρικούπης – Στρατώνι
Γέφυρα – Χαλκηδόνα
Πευκοχώρι – Ικαροι Σερρών
Ελίμεια – Ερμής Λαγκαδά
Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Καβάλα – Ανατόλια
Ασπίδα Ξάνθης – Αγρίνιο
Ρεπό : Φάρσαλα




Τα φύλλα αγώνα:
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 59-64
Δεκάλεπτα : 13-14, 31-34, 45-53, 59-64
Διαιτητές : Φακίτσας, Ξέρας
Ερμής Λαγκάδα (Τσούρμας): Μήνου 5(1),Αμπατζάς 15, Ελευθεριάδης 5(1), Τοπουζίδης 15(2), Μαρουσιτς, Παριτσης 5(1), Γκαμουρας 6, Κοτσάνος 8.
Πευκοχώρι ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης, Tσιμπής 7, Λαζαρίδης,Tζουβάρας, Mαυρίδης 7 ,Καραμπέκης, Mυλωνίδης 11(3) , Kιγμέτογλου 13, Σικαλίδης 13(1) , Θεοδωρίδης 3, Δανάκης 10(1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-80
Δεκάλεπτα : 08-28 26-18 13-19 15-15
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζίμα
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος) : Νικολόπουλος, Ντίνος, Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 9(2), Σιόλογκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 18, Λιούπης 5(1), Καραδήμας, Μακρής 13.
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης, Βουρνάς 8, Ντόβας 9(2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 1, Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 22, Καραγκιολίδης 7, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 17(3).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΛΙΜΕΙΑ 79-72
Δεκάλεπτα :22-12, 48-30, 62-48, 79-72
Διαιτητές :Ντόγκας-Παζώλης
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 9(2), Καραγιαννίδης 3(1), Αρνίδης 6(2), Δήμας 13, Παπαδόπουλος 11, Χατζημιχαηλίδης, Στόλης 20(2), Μπάκος , Βαγιάτης 4, Βαιντερλής 2, Βελισσαρίου 11(3)
Ελίμεια (Δημόπουλος): Μαλούτας 18(4), Σούπουρας, Μάκρης 15(5), Τσιμίδης 12 , Τσίρκας 2, Μαλλιούρας 4, Τσούκας 7(1), Πεχλιβανίδης 3(1), Τσιάμης 3(1), Κούβελας 8(2).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 53-67
Δεκάλεπτα : 11-15, 27-24, 41-50, 53-67
Διαιτητές : Δημάδης-Εκίζογλου
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας, Παπαδάκης 5 (1), Γρούδος 2, Τσιόγκας 6 (2), Στεφανίδης 3 (1), Κλωνάρας 11 (1), Σαββίδης 2, Κουτσογιάννης 9, Γκέλιος 12 (1), Απιδόπουλος 1, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 2
Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαΐδης, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 1, Γαρέζος 16 (2), Παπαδόπουλος 2, Σιώπης 25 (6), Σαραντίδης 6, Ταουσάνης, Σιώμος 17, Μπίσκας 6, Ευσταθιάδης.

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ- ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ: 104-78
Δεκάλεπτα : 31-15, 52-42, 76-55, 104-78
Διαιτητές: Μελανίδης- Χατζηχαρίσης
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 6, Πρωτούλης 6, Ψυχίδης, Γαλανίδης 16(2), Ζαφειρούδης 10(1), Συμεωνίδης 14, Ξενιτίδης 5(1), Σταματογιάννης 18, Ζώτος 9, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 16(2)
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 20(2), Κατσαδούρος 3(1), Τσικούρτος, Αρχοντούλης 2, Μακρής 8(2), Μούμογλου 8, Μανδαλάκης 28(1), Αποστολάκης 7.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΚΑΒΑΛΑ 66-62
Δεκάλεπτα: 19-15, 34-34, 50-50, 66-62.
Διαιτητές: Καμήτσος – Κανελλόπουλος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος, Μπερερής 10, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 15(3), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 6, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 11(1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας 6(2).
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 20, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 23(3), Καπινιάρης 10(1), Τάγαρης 1, Αθανασιάδης, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3(1), Παππάς, Χονδρόπουλος 5(1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 69-73
Δεκάλεπτα: 18-20, 36-33, 56-53, 69-73
Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 8 (1), Καραμανώλης 3 (1), Βελλίδης 8 (2), Φλίατης Ι. 6 (2), Λευκαδίτης 17 (2), Φλιάτης Γ. 9 (1), Δασκαλόπουλος 18.
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 5, Μαραπίδης 10 (2), Παπαδόπουλος, Πεταλωτής 16, Σεφερίδης 5, Μάντσος 21 (3) Ματάκος 6, Κοτζαγιάννης 8, Παναγιώτου.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 
© www.contragoal.com