26 Απριλίου 2018

Football League: Το πανόραμα της ‘’28ης’’ αγωνιστικής

Τετάρτη 25 Απριλίου  17:00
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΟΧ Κισσαμικός  3-3
Γήπεδο: Δημ. Στάδιο Καρδίτσας
Σκόρερ: 63' Σουντουρά, 72' Τζέκο, 89' Πλαβούκος - 22' αυτ. Κωνσταντινόπουλος, 32' Ξύδας, 45' Λέο
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Παγούρας (Βοιωτίας)
4ος: Ρούσης (Θεσσαλίας)


ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας (46' Κατσίκας), Καρρίκι (61' Καραγιάννης), Κωνσταντινόπουλος, Τζέκος, Θεοδωράκης, Βατουσιάδης, Πλαβούκος, Σταματάκης, Κονέ, Σουντουρά, Παπαευθυμίου (46' Ρουσσάκης).
ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Φουάσης, Ζιούλης, Σάλιακας (68' Αποστολίδης), Σελινιωτάκης, Γκίνη, Χαλκιαδάκης, Ξύδας (80' Βρεττός), Λέο (84' Νικόλτσης).

Πανσερραϊκός - Αιγινιακός  1-2
Γήπεδο:  Δημ. Γήπεδο Σερρών
Σκόρερ: 89' Ενομό - 44' Πέριτς, 90+ Σοφιάνης
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Μαλανδρής (Χαλκιδικής)
4ος: Κιγιντζή (Ξάνθης)
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πολίτης, Τσελεπίδης (46' Κρητικός), Ποζατζίδης, Ρούσσος, Τσαμούρης, Αναστασόπουλος (46' Στέβιτς), Ναζίμ (64' Δούμτσιος), Παπουτσογιαννόπουλος, Κάκκο, Πόζογλου, Ενομό.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Προσκυνητόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Βλάχος, Πετρούσης, Γκατσολάρι, Τοπαλίδης (35' Πέριτς), Σοφιάνης, Ζούρκος (76' Πολύζος), Τσολακίδης (82' Ανδρικόπουλος).

Δόξα Δράμας - Απόλλων Πόντου  3-1
Γήπεδο: Γήπεδο Δράμας
Σκόρερ: 10' Γκότοβος, 79' Γουνδουλάκης, 92' Κουσκουνάς - 28' Χασομέρης)
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Μωυσιάδης, Φαλτάκας (Γρεβενών)
4ος: Μαλούτας (Ημαθίας)
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Γκότοβος, Ντιμιτρόφσκι, Ριζογιάννης, Γουνδουλάκης (83' Στεφάνοβιτς), Μπαϊκαρά, Γεωργιάδης (69' Μαρκόπουλος), Ματσούκας (63' Βιτλής), Κουσκουνάς.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Καπίας (70' Καλαϊτζίδης), Γεωργιάδης, Συμελίδης, Βεργώνης, Καλογέρης, Χασομέρης, Μπρίτο, Κυβελίδης (67' Ηλιάδης)

Σπάρτη – Τρίκαλα  1-0
Γήπεδο: Δημ. Στάδιο Σπάρτης
Σκόρερ: 13' Οικονομόπουλος
Διαιτητής: Γκοβέσης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Δέτση (Αθηνών), Ψαρρής (Ζακύνθου)
4ος: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)
ΣΠΑΡΤΗ (Στεφανίδης): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Οικονομόπουλος, Σάββα, Νιάρος, Τριανταφυλλάκος, Παναγιώτου, Τσιόφου (81′ Καζβιρόπουλος), Μουζακίτης (86′ Γραικός), Γουόρντεν, Φουρτάδο (60′ Βοσνακίδης)
ΤΡΙΚΑΛΑ (Γράφας): Γιδόπουλος, Γκόλιας, Χιντζίδης (72′ Γροντής), Μάκος (80′ Ν” Λουντούλου), Βέρτζος, Πάνος, Τσιάρας, Μιλοσάβλιεφ, Τόμιτς, Σαχινίδης, Γιαννιτσάνης (62′ Τσίπρας)

Άρης - Απόλλων Λάρισας 3-0
Γήπεδο: «Κλεάνθης Βικελίδης»
Σκόρερ: 22', 72' Διαμαντόπουλος, 52' Πλατέλλας
Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
Βοηθοί: Ζιγκερίδης (Κιλκίς), Καρμίρης (Λέσβου)
4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)
ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Βαλεριάνος, Σόουζα, Δεληζήσης, Μπούρμπος, Ιντζόγλου, Νίκιτς, Πασάς (46' Μπαργκάν), Πλατέλλας (73' Κάσσος), Ντούνης, Διαμαντόπουλος (77' Μπαστακός).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Φιρινίδης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Β. Ανδρέου, Ιβανίδης, Μαυριάς (87' Κωτσιαρίδης), Λίταινας, Κανούλας (61' Καμπέρης), Σουλίδης (68' Κακάμης), Τσιλούλης.

Παναχαϊκή - ΑΕ Καραϊσκάκης Αρτας  2-0
Γήπεδο Αγυιάς
Σκόρερ: 2' Κυνηγόπουλος, 19' Μασούρας
Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Διαμάντης (Έβρου), Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου)
4ος: Γκάμαρης (Αθηνών)
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Πολίμος, Αργυρόπουλος (56’ Αποστολόπουλος), Φωτάκης, Πλέγας, Πολυχρόνης, Λουμπαρδέας, Μουστακόπουλος (68’ Γκίνο), Κυνηγόπουλος, Μασούρας, Μωραΐτης (62’ Αντωνακόπουλος)
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Μέλκας, Πανανίκου, Τσοντάκης (87’ Γούλας), Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Ψιάνος, Μακρής, Χούσος, Κυριάκης (46’ Ρανγκελοφ), Κουσίδης (69’ Ευαγγέλου), Λουκίνας

Πέμπτη 26 Απριλίου  17:00
ΟΦΗ – Παναιγιάλειος
Γήπεδο: «Θ. Βαρδινογιάννης»
Σκόρερ: 3', 59' Κοέλιο, 26', 32' Ντίνας, 54', 72', 73' Μάνος
 Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας), Νιδριώτης (Αθηνών)
4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων)
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μπολάκης, Κομεσίδης, Βαφέας, Μαχαίρας (66' Φαζός), Κοέλιο (74' Παπατόλιος), Πουρτουλίδης, Ντίνας (62' Τοπούζης), Μάνος, Περογαμβράκης.
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Ρέλλας (46' Κόκκορης), Γραμματίκας, Βλάχος, Σμίλτος (60' Δοξάκης), Σακελλαρόπουλος, Χαρίτος (70' Χαρίτος), Τζανουλίνος, Πολιανίδης, Ζαφειράκης, Σταματής.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΟΦΗ 68
2. Άρης 67
................................................
3. Παναχαϊκή 57
4. ΑΟΧ Κισσαμικός 51
5. Δόξα Δράμας 47
6. Τρίκαλα 45
7. Απόλλων Πόντου 44
8. Καραϊσκάκης 43
9. Απόλλων Λάρισας 43
10. Σπάρτη 38
11. Εργοτέλης 36
12. Αναγέννηση Καρδίτσας 35
................................................
13. Αιγινιακός 35
14. Πανσερραϊκός 28
15. Παναιγιάλειος 24
16. Καλλιθέα 22
17. Βέροια 5
18. Αχαρναϊκός -51

** Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29Η)

Σάββατο 28 Απριλίου
Καλλιθέα - Σπάρτη (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
Κυριακή 29 Απριλίου
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 ΕΡΤ3, «Γ. Παραλυκίδης»)
Απόλλων Πόντου - ΟΦΗ (17:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)
Τρίκαλα - Πανσερραϊκός (17:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας (17:00 WEB ΕΡΤ, Γήπεδο Φιλιππούπολης)
Καραϊσκάκης Άρτας - Άρης (17:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)
Εργοτέλης - Βέροια Δ.Δ.
Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός Δ.Δ.
Δευτέρα 30 Απριλίου
ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναιγιάλειος (17:00, Δημ. Περιβολίων)

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡ
22 Μάνος

20 Κάιπερς (Εργοτέλης)

14 Διαμαντόπουλος (Άρης)

11 Λουκίνας (Καραϊσκάκης)
Μωραΐτης (Παναχαϊκή)
Κουσκουνάς (Δόξα Δράμας)

9 Ξύδας (ΑΟΧ Κισσαμικός)
Πλατέλλας (Άρης)
Κουτσιανικούλης (ΟΦΗ)
Γκούρτσας (Πανσερραϊκός)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 
© www.contragoal.com