30 Απριλίου 2018

Football League: Το πανόραμα της ‘’29ης’’ αγωνιστικής

Σάββατο 28 Απριλίου
Εργοτέλης - Βέροια 3-0 α.α
Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός  3-0 α.α
Καλλιθέα - Σπάρτη 0-0
Γήπεδο: Δημ. «Γρ. Λαμπράκης
Σκόρερ: =======
Διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)
Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας), Πασπάτης (Σάμου)
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κουτογλίδης, Ντιακιτέ (71' Ζεζάι), Συριόπουλος, Παπαγγελής, Μίγγος, Μάκο (75' Ταμπάκης), Ταλέντο, Χοτζάλι, Παυλής, Γκέτσι (57' Τσατσόπουλος), Σμυρλής.
ΣΠΑΡΤΗ (Μάρκος Στεφανίδης): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Οικονομόπουλος, Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Νιάρος, Σάββα, Τσιόφου (60' Καζβιρόπουλος), Μουζακίτης, Δεινόπαπας (78' Γραικός), Γουόρντεν (67' Μπουζούκης).

Κυριακή 29 Απριλίου
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Γήπεδο: Γ. Παραλυκίδης
Σκόρερ: 92' Γιαζιτζόγλου - 33' Χαντζάρας
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Μηναδάκης (Κιλκίς), Νίκζας (Λάρισας)
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Προσκυνητόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Βλάχος (52’ Πολύζος), Πετρούσης, Γκατσολάρι (75’ Κούστα), Πέριτς, Σοφιάνης, Ζούρκος, Τσολακίδης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Κατσίκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Τζέκος, Θεοδωράκης (74’ Μπούσδρας), Μπιτέλης, Σταματάκης (58’ Βατουσιάδης), Χαντζάρας, Κονέ (86’ Ντάγκρας), Σουντουρά, Καραγιάννης.

Απόλλων Πόντου - ΟΦΗ 0-1
Γήπεδο: Γήπεδο Καλαμαριάς
Σκόρερ: 79' πεν. Ντίνας
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Τζιώτζιος (Θράκης), Θεοδώρου (Πιερίας)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Καλί, Σαμαράς, Γεωργιάδης, Συμελίδης, Βλαχομήτρος (68' Ηλιάδης), Βεργώνης, Καλογέρης (87' Καλαϊτζίδης), Χασομέρης (90' Λιόνης), Μπρίτο.
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπολάκης, Κοιλιάρας (37' λ. τρ. Αργυρόπουλος), Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Νάστος, Μαχαίρας (58' Παπαστεριανός), Πουρτουλίδης (76' Κοέλιο), Βουό, Κουτσιανικούλης, Ντίνας.

Τρίκαλα - Πανσερραϊκός  2-1
Γήπεδο: Δημ. Στάδιο Τρικάλων
Σκόρερ: 11' Πάνος, 93' Βέρτζος - 15' Πόζογλου
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Θεσσαλίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Γιδόπουλος, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Μυρσινιάς (46’ Κοτσώνης), Μάκος, Τσιάρας (83’ Μιλοσάβλιεφ), Τόμιτς, Τσίπρας, Σαχινίδης, Κατσαντώνης (53’ Γιαννιτσάνης).
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πέτρος Στοΐλας): Άντμαν, Στέβιτς, Μακούσης, Τσελεπίδης, Τσαμούρης, Ναζίμ, Αναστασόπουλος, Δούμτσιος, Πόζογλου (92’ Πέτρου), Γιαξής, Ενομό.

Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας  1-3
Γήπεδο: Γήπεδο Φιλιππούπολης
Σκόρερ: 55' Καρακατσάνης - 4' Γουνδουλάκης, 27' Ριζογιάννης, 89' Κουσκουνάς
Διαιτητής: Κακριδής (Πειραιά)
Βοηθοί: Κεσίσογλου (Πέλλας), Μωυσιάδης (Ηπείρου)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Ανδρέου Ευάγ., Αγρόδημος, Μαυριάς, Χατζής, Κανούλας (60′ Σουλίδης), Λίταινας (80′ Συράκος), Δημολιός (46′ Καρακατσάνης).
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Σπυρόπουλος, Ριζογιάννης, Ματσούκας (44′ λ.τ. Μαρκόπουλος), Κουσκουνάς, Γουνδουλάκης (60′ Βιτλής), Ντιμιτρόφσκι, Βαλλιάνος, Γκότοβος, Μπαϊκαρά, Γεωργιάδης (71′ Στεφάνοβιτς).

Καραϊσκάκης Άρτας – Άρης  0-2
Γήπεδο: Δημ. Αγίων Αναργύρων
Σκόρερ: 13' Κάσσος, 44' Σόουζα
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας), Τριανταφύλλου (Αιτ/νίας)
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Μέλκας (46' Ραχιώτης), Παπανίκου, Μπεκατώρος, Καραγιαννίδης, Θεολόγου (38' Νικολόπουλος), Μακρής, Χούσος, Ψιάνος, Δημητριάδης (69' Ευαγγέλου), Ρανγκέλοφ, Λουκίνας.
ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Νίκιτς, Ιντζόγλου, Κάσσος, Μπαργκάν (83' Μουμίν), Πλατέλλας (71' Πασάς), Διαμαντόπουλος (86' Μπαστακός).

Δευτέρα 30 Απριλίου
ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναιγιάλειος  2-0
Γήπεδο: Δημ. Περιβολίων)
Σκόρερ: 7' Παντελάκης, 16' Σάλιακας
ΑΟΧ/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης (71’ Βρεττός), Γκίνη (92’ Καραγεώργης), Λεμονής, Σάλιακας (87’ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Λέο.
Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Σμίλτος, Βλάχος (68’ Χαρίτος), Μηλιώτης, Γκούμας, Γαβριηλίδης, Κάναλς (92’ Καναβέτας), Κόκκορης, Ζαφιεράκης, Σταματής (46’ Δοξάκης).


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΟΦΗ 71
2. Άρης 70
................................................
3. Παναχαϊκή 60
4. ΑΟΧ Κισσαμικός 54
5. Δόξα Δράμας 50
6. Τρίκαλα 48
7. Απόλλων Πόντου 44
8. Καραϊσκάκης 43
9. Απόλλων Λάρισας 43
10. Εργοτέλης 39
11.  Σπάρτη 39
12. Αναγέννηση Καρδίτσας 36
................................................
13. Αιγινιακός 36
14. Πανσερραϊκός 28
15. Παναιγιάλειος 24
16. Καλλιθέα 23
17. Βέροια 5
18. Αχαρναϊκός -51

** Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30Η)
Παρασκευή 4 Μαΐου
Σπάρτη – Εργοτέλης (16:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Σάββατο 5 Μαΐου
ΟΦΗ - Απόλλων Λάρισας (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Κυριακή 6 Μαΐου
Αιγινιακός - ΑΟΧ Κισσαμικός (17:00, «Γ. Παραλυκίδης»)
Παναιγιάλειος - Απόλλων Πόντου (17:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Τρίκαλα (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Πανσερραϊκός – Καλλιθέα (17:00, Δημ. Σερρών)
Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης Άρτας (17:00, Γήπεδο Δόξας)
Άρης – Αχαρναϊκός Δ.Δ.
Βέροια – Παναχαϊκή Δ.Δ.

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡ
22
Μάνος

20
Κάιπερς (Εργοτέλης)

14
Διαμαντόπουλος (Άρης)

12
Κουσκουνάς (Δόξα Δράμας)

11
Λουκίνας (Καραϊσκάκης)
Μωραΐτης (Παναχαϊκή)

9
Ξύδας (ΑΟΧ Κισσαμικός)
Πλατέλλας (Άρης)
Κουτσιανικούλης (ΟΦΗ)
Γκούρτσας (Πανσερραϊκός)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 
© www.contragoal.com