28 Οκτωβρίου 2018

Ισόπαλοι 1-1 Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης, αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 66΄με τον Μοράν και τους Αρκάδες να λυτρώνει στις καθυστερήσεις ο Καλτσάς, ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Στο πρώτο 45λεπτο δεν είχαμε κάποια αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες. Ο τραυματισμός του Βλάχου, μετά από σύγκρουση στον αέρα με τον Ρότσα, ανησύχησε τους Αρκάδες, καθώς έγινε αλλαγή επειδή ζαλιζόταν και στη συνέχεια μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για περεταίρω εξετάσεις.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε και στο οι  63’ οι Αρκάδες απείλησαν με τον Μανά, ενώ στο 66’ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Μοράρ είχε την έμπνευση να εκτελέσει απευθείας ένα φάουλ από απόσταση 40-45 μέτρα, η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Μουνάφο στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη κάνοντας το 1-0.
Στη συνέχεια του παιζχνιδιού ο Αστέρας προσπάθησε να αντιδράσει και ανέβασε στροφές και στο 90+3’ ο Καλτσάς με προβολή ισοφάρισε σε 1-1.
Παναιτωλικός (Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο (46’ Μπαρμπόσα), Μάζουρεκ, Μοράρ (75’ Καμαρά), Ντίας, Ρότσα, Μαλής, Άργους, Λουσέρο, Μανά (81’ Χαντάκιας).
Αστέρας Τρίπολης (Παντελίδης): Αθανασιάδης, Βλάχος (45’ Κώτσιρας), Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τόνσο (72’ Δουβίκας), Καλτσάς, Τσιλιανίδης (61’ Φερνάντεθ), Μανιάς.