27 Οκτωβρίου 2018

Η Λαμία σε ένα χορταστικό παιχνίδι, επικράτησε με 3-2 του Λεβαδειακού

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι που είχε 5 γκολ, ένα δοκάρι και μια αποβολή, η Λαμία επικράτησε με 3-2 του Λεβαδειακού, πετυχαίνοντας την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 11΄άνοιξαν το σκορ με τον Μπερτόλιο, ενώ στο 24΄πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με σκόρερ τον Χερόνιμο Μπαράλε. Ένα σκορ που πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι παίκτες του Χάβου έχασαν ευκαιρία να «καθαρίσουν» το παιχνίδι, αλλά το σουτ του Πλιάτσικα σταμάτησε στο δοκάρι.
Στην επανάληψη ο Λεβαδειακός ανέβασε την απόδοσή του και μείωσε αρχικά στο 60' με τον Νανγκίς, δίνοντας ξανά ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Η πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε ξανά καρπούς στο 81' με τον Γιακουμάκη. Δύο λεπτά μετά την είσοδό του με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έκανε το 2-2. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί η Λαμία βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα! Ο Καραγκούνης έβγαλε τη σέντρα και ο Αντέτζο με κεφαλιά έκανε το 3-2, δίνοντας ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους. Δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Καραχάλιος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και άφησε τον Λεβαδειακό με 10 παίκτες.
Λαμία (Χάβος): Σαράνοβ, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Ασίγκμπα, Μπλάζιτς (57’ Σκόνδρας), Δημούτσος, Επστάιν (70’ Καραγκούνης), Καραμάνος, Μπερτόλιο (79’ Οσμάν), Μπαράλες.
Λεβαδειακός (Σανίνο): Επασί, Τσαμπούρης, Αντιλέχου (66’ Φαβάρο), Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Μητρόπουλος (79’ Γιακουμάκης), Καραχάλιος, Σουμπίνιο (69’ Στανόγεβιτς), Νανζί, Σαβαντογκό, Μαρκόβσκι.