27 Οκτωβρίου 2018

Δεν έ(Χ)ασε ο ΟΦΗ στην Λάρισα

Ένα σημαντικό βαθμό (0-0) πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΟΦΗ μετά την ισοπαλία που απέσπασε μέσα στην έδρα της Λάρισας επί της ομώνυμης τοπικής ομάδας. Οι ασπρόμαυροι στο πρώτο ημίχρονο πατούσαν καλά στο γήπεδο είχαν την κατοχή, δημιούργησαν ευκαιρίες απέναντι στους γηπεδούχους οι οποίοι «απειλούσαν» μόνο μέσα από τις στημένες φάσεις.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ φάνηκε να επηρεάζεται από τον τραυματισμό και την αποχώρηση του Βουό από το παιχνίδι.
Η Λάρισα κέρδισε μέτρα στο γήπεδο ψάχνοντας το γκολ ωστόσο οι παίκτες του Νίκο Παπαδόπουλου ιδιαίτερα προσεκτικοί κυρίως στον αμυντικό τομέα  και με πολύ σοβαρότητα στο παιχνίδι τους κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν και να επιστρέψουν στην βάση τους με το βαθμό της ισοπαλίας
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών), Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής)
Κίτρινες: 43' Καρανίκας, 70' Φατιόν, 81' Μόρας/49' Νάστος, 72' Πλατέλλας