20 Οκτωβρίου 2018

Πέρασε από τα Γιάννινα ο Παναιτωλικός

Ο Παναιτωλικός, δυο γκολ του Μάζουρεκ, ένα σε κάθε ημίχρονο, στο 43' και το 95', επικράτησε με 0-2 του ΠΑΣ Γιάννινα.
Στο πρώτο 45λλεπτο, οι παίκτες του Γιάννη Πετράκη είχαν την κατοχή μπάλας, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 43΄ με ωραία κεφαλιά του Μάζουρεκ, μετά από σε σέντρα του Γουϊλιαν.

Στο άλλο μισό του παιχνιδιού,  οι ‘’Αγρινιώτες’’, θέλοντας να «θωρακίσουν» το υπέρ αυτών αποτέλεσμα, κατέφευγαν σε καθυστερήσεις «παγώνοντας» την εξέλιξη του παιχνιδιού και με τους γηπεδούχους μέσα στη νευρικότητα να προσπαθούν για την ισοφάριση.
Στο δεύτερο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μάζουρεκ μετά από γύρισμα του Μάνα με πλασέ έκανε το 0-2 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, επισφραγίζοντας την δίκαιη και καθαρή νίκη του Παναιτωλικού.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Νικολιάς, Τζημόπουλος, Σκόνδρας (46΄ Αποστολόπουλος), Μιχαήλ, Γιάκος, Κριζμάν, Λίλα, Κουκούμπα, Κούζικ (60΄ Βιντάλ), Ξύδας (69΄ Αθανασιάδης)
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μαλής, Αργκους (73΄ Xαντάκιας), Ρότσα, Λουσέρο, Πάουλο, Ντίας, Μάσουρεκ, Γουϊλιαν (68΄ Μάνα), Μοράρ (79΄ Καμαρά).