28 Οκτωβρίου 2018

Με Μπογιέ και Πόνσε ‘’καθάρισε’’ η ΑΕΚ τον Άρη

Η ΑΕΚ με κορυφαίους τους Πόνσε και Μπογιέ επικράτησε με 4-0 του Άρη στο άδειο από τιμωρία ΟΑΚΑ.
Ο Μπογιέ με τρομερή ενέργεια άνοιξε το σκορ, ενώ έδωσε και τον ασίστ στον Λιβάγια στο τέταρτο γκολ. Ο Πόνσε από την πλευρά του “καθάρισε” με τα δύο τέρματα που πέτυχε μέσα σε έξι λεπτά, κάνοντας  1-0 σε 3-0, για την Ένωση.
Η ΑΕΚ, μόλις στο 5΄ άνοιξε το σκορ με ατομική ενέργεια του Μπογιέ, ένα σκορ που πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη,  στο 56΄ η Ένωση έκανε δύο τα τέρματα της, μετά από κόρνερ του Γκάλο και κεφαλιά του Πόνσε, ενώ ο ίδιος παίκτης σημείωσε και τρίτο γκολ στο 62' μετά από έναν εξαιρετικό  συνδυασμό και σέντρα του Μπακάκη.
Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 72΄μετά από ασίστ του Μπογέ, ο Λιβάγια.
ΑΕΚ(Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης, Οικονόμου, Τσόσιτς, Χουλτ (75’ Γιαννιώτας), Γαλανόπουλος, Άλεφ, Πόνσε (67’ Μάνταλος), Μπογέ(86’ Γιούσης), Λιβάγια, Γκάλο.
ΑΡΗΣ (Πάκο Ερέρα): Κουέστα, Κωνσταντινίδης (76’ Σόουζα), Μπάσα, Μάβραϊ, Βαλεριάνος, Σιώπης, Κολάσο (67’ Γιουνές), Ματίγια, Ματέο Γκαρσία, Ντιγκινί (76’ Ναζλίδης), Γκάμα