25 Νοεμβρίου 2018

Απίστευτη ανατροπή, στις καθυστερήσεις και ήττα του ΟΦΗ με 1-2

Ο ΟΦΗ αν και έφτασε μία ανάσα από την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα, δύο γκολ στις καθυστερήσεις ο Άρης, έκανε μία απίστευτη ανατροπή και πήρε την νίκη με 1-2.
Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, χωρίς την μεγάλη φάση από τις δύο ομάδες.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα και στο 59΄είχε μία διπλή ευκαιρία με τους Βουό και Ποτουρίδη να ανοίξει το σκορ.
Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δύο δοκάρια στο 68’  και 70’ με τους Γιουνές και Γκαρσία.

Στο 75’ ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ, όταν μετά από σέντρα του Πλατέλλα από τα αριστερά, ο Σασί ήταν αμαρκάριστος στην περιοχή και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα, κάνοντας το 1-0.
Και εκεί όπου όλα έδειχναν ότι ο ΟΦΗ θα πανηγύριζε την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα, στις καθυστερήσεις ο Άρης με τον  Χαμζά Γιουνές, να σημειώνει δύο γκολ στο 92’ και 94’, απέδρασε με το διπλό από το ‘’Θ.Βαρδινογιάννη’’.
Στην προτελευταία θέση με 7 βαθμούς έμεινε ο ΟΦΗ, που θα χρειαστεί να ανεβάσει την απόδοσή του, προκειμένου να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη.
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κομεσίδης (46' Σασί), Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Δεληγιαννίδης, Κυριακίδης (74' Οικονόμου), Πλατέλλας, Νάστος, Κοροβέσης, Κουτσιανικούλης (90' Μιχόγεβιτς), Βουό.
ΑΡΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Βαλεριάνος (80' Μενέντεθ), Σιώπης, Μπάσα (71' Ματίγια), Ματέο Γκαρσία, Γκάμα, Μαρτίνες (57' Γιουνές), Ντιγκινί