11 Νοεμβρίου 2018

Αγχωτική νίκη ο ΠΑΟΚ με 2-1 τον Παναιτωλικό

Ο ΠΑΟΚ μπορεί να επικράτησε με 2-1 του Παναιτωλικού, όμως πήγε να κάνει τα εύκολα δύσκολα…
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα, με τις δύο ομάδες να μην έχουν κάποια σπουδαία φάση.
Στην επανάληψη, οι παίκτες του Λουτσέσκου, δειξαν πως θα καθαρίσουν εύκολα το ματς, όταν και σημείωσαν δύο τέρματα μέσα σε λίγα λεπτά: Στο 63' με αυτογκολ του Μαρινάκη και στο 66' με προβολή του Άκπομ.

Ο Παναιτωλικός αντέδρασε στην συνέχεια και μείωσε στο 71' με τον Καμαρά.
Ένα γκολ που «πάγωσε» τον ρυθμό των γηπεδούχων χωρίς ωστόσο να μπορέσει να αλλάξει το τελικό σκορ.
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κίτσιου (84' Χατσερίντι), Βαρέλα, Κρέσπο, Τόσκα, Κάνιας, Σάκχοφ (72' Μαουρίσιο), Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ (57' Ακπόμ) και Πρίγιοβιτς.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Τσοκάνης, Άργκους (85΄Λιάβας), Μάλης, Μαρινάκης, Μπαρμπόσα, Λουσέρο, Ντίαζ, Μανά (74' Ρότσα), Καμαρά, Μάζουρεκ.