11 Νοεμβρίου 2018

Η ΑΕΚ τα δοκάρια ο Ατρόμητος τα γκολ

Ο νόμος του ποδοσφαίρου επιβεβαιώθηκε στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο, με τους γηπεδούχους να έχει τις ευκαιρίες αλλά ο Ατρόμητος είχε τα γκολ, παίρνοντας την νίκη με 0-2.
Η Ένωση μπήκε δυνατά και πίεσε από νωρίς την οργανωμένη άμυνα του Ατρόμητου, είχε δύο δοκάρια με τους Μάνταλο και Μπακάκη, στις δύο μεγαλύτερες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο είχε αρκετά καλό ρυθμό στο μεγαλύτερο μέρος του.

Στην επανάληψη, φιλοξενούμενοι, όπως και στο πρώτο ημίχρονο, κοίταζαν περισσότερο την άμυνα τους, με την ΑΕΚ, όμως, να εξακολουθεί να σημαδεύει για Τρίτη φορά το δοκάρι στο 65', όταν ο Μάνταλος έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Μπακασέτας έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
Στα τελευταία λεπτά επικράτησε ο νόμος του ποδοσφαίρου και αρχικά στο 88’ ο Ρισβάνης μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά κι έκανε το 0-1, ενώ πριν προλάβουν οι γηπεδούχοι να αντιδράσουν από την ψυχρολουσία ο Κουλούρης μετά από ωραία συνεργασία με τον Μπρούνο “σφράγισε” τον θρίαμβο του Ατρομήτου μέσα στο άδειο ΟΑΚΑ, κάνοντας το 0-2.
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Mπάρκας, Μπακάκης (65' Γκάλο), Χουλτ, Λαμπρόπουλος, Τσόσιτς, Σιμόες, Άλεφ (76' Γιαννιώτας), Μπακασέτας, Μπογέ (57' Πόνσε), Μάνταλος, Λιβάγια.
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσούλαζιτς, Κιβρακίδης (86' Καρασαλίδης), Ουγκράι (65' Ενσικουλού), Μπρούνο, Κουλούρης (93' Μούγιακιτς).