12 Νοεμβρίου 2018

Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης

Στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 10η αγωνιστική της Super League, ο Άρης επικράτησε με 1-2 του Απόλλων Σμύρνης, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τέσσερεις αγωνιστικές.
Οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στην πρώτη φάση του παιχνιδιού, με τον Ματέο Γκαρσία ωστόσο, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να απαντήσουν στο 45ο λεπτό με τον Τριάδη από κοντά να φέρνει το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη, «κίτρινοι» κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 69΄ με τον Μπρούνο Γκάμα και παρά την πίεση που δέχτηκαν κατάφεραν να φύγουν από την Αθήνα με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Χουάντερσον, Στάθης, Οριουέλα, Κύργιας, Γκίνο, Λούκιτς, Ντουρσό (71΄ Μπεντινέλι), Κονέ, Σίκαμπαλα, Τριάδης (77΄ Ακόστα), Μάντζιος (28΄ Ελ-Χέλβε)
ΑΡΗΣ: Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Μπάσα, Μενέντεζ, Σιώπης, Βέλεθ, Μαρτίνες (70΄ Βαλεριάνος), Ντιγκινί (81΄ Σόουζα), Μπρούνο Γκάμα, Γκαρσία (55΄ Γιουνές)