3 Νοεμβρίου 2018

Στο Περιστέρι άφησε ο ΠΑΟΚ τους δύο πρώτους βαθμούς

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, με το παιχνίδι των δύο αήττητων ομάδων της Super League να λήγει 1-1. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προηγήθηκε με γκολ του Κρέσπο, ενώ οι Περιστεριώτες ισοφάρισαν με τον Ουγκράι, ο οποίος είχε κι ένα δοκάρι.

Στο 18’ της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι είχαν πολύ μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει. Ο Ουγκράι είδε τον Πασχαλάκη εκτός θέσης και επιχείρησε να τον κρεμάσει από τα 40 μέτρα, με τη μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι και να καταλήγει άουτ.
Στην συνέχεια του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και καρποφόρησε στο 40΄, όταν ο Βαρέλα έκανε το γύρισμα για τον Κρέσπο, ο οποίος με πλασέ έγραψε το 0-1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, στο 65΄ο ΠΑΟΚ έφτασε πολύ κοντά στο 0-2 με το πλασέ του Ζαμπά να μην βρίσκει δίχτυα.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 73’ ο Ουγκράι με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.
Στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι είχαμε εκατέρωθεν επιθέσεις, με τον ΠΑΟΚ να απειλεί περισσότερο από τον Ατρόμητο. Ωστόσο, το 1-1 διατηρήθηκε ως το τέλος, με τις δύο ομάδες να παραμένουν αήττητες, αλλά τον ΠΑΟΚ να χάνει τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Στρούγγης (46’ Ενσικουλού), Μπουσουλάντζιτς, Μάντσον, Ουγκράι, Μπρούνο (87’ Ούμπιντες), Μούγιακιτς (46’ Κωτσόπουλος).
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Βιερίνια, Βέρνμπλουμ, Κάνιας, Ζαμπά (77’ Πέλκας), Ελ Καντουρί (82’ Ουάρντα), Μπίσεσβαρ (67’ Λημνιός), Πρίγιοβιτς.